1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, ofiarowane kwiaty zdobiące kościół i jego otoczenie, posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie do odpustu parafialnego oraz za inne prace porządkowe na terenie przykościelnym. p. Beacie Jasik za przygotowanie kolacji dla kapłanów. Dziękuję za większe ofiary na utrzymanie parafii oraz intencje Mszalne. Podziękowania składam p. Mariuszowi Trudnowskiemu, naszemu sołtysowi, p. Markowi Nadolnemu, członkom Stowarzyszenia Miłośników Sicienka oraz wszystkim, którzy podjęli wysiłek przygotowania Festynu Parafialnego. Odbędzie się on w innym terminie.

2. W poniedziałek nasza parafia obchodziła odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli w odpuście i poświęceniu nowego krzyża misyjnego.

3. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej, zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. W najbliższą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próby przed tą uroczystością w poniedziałek, środę i piątek o 16.30. W piątek po Mszy św. sprzątanie kościoła, na które zapraszam rodziców dzieci. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 10.00. Przypominam, ze z racji uroczystości komunijnej jest zmieniony porządek Mszy św.

5. W imieniu ks. Macieja, proboszcza parafii w Dąbrówce Nowej zwracam się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu instalacji monitoringu na cmentarzu. Zbiórka do puszki.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. 

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, ofiarowane kwiaty zdobiące kościół i jego otoczenie, posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie do odpustu parafialnego oraz za inne prace porządkowe na terenie przykościelnym.

2. Jest już ustawiony nowy krzyż misyjny z drzewa modrzewiowego. Został on wykonany w tartaku p. Krzysztofa Steckiewicza w Ślesinie, jego fundatorami są pp. Asia i Józef Kluskowie, którzy w tym roku będą obchodzić jubileusz 50-lecia małżeństwa. Za ten dar w imieniu całej parafii składam serdeczne podziękowania. Dziękuję panom radnym za ustawienie krzyża.

3. Podziękowania także kieruję do p. Marka Nadolnego, jako inicjatora dokończenia remontu całości południowej elewacji naszego kościoła. Dziękuję panom, którzy zgodzili się dokończyć tę pracę oraz właścicielowi firmy p. Radosławowi Jastrzębskiemu za życzliwe podejście do zagadnienia. Zwracam się z prośbą do wszystkich o ofiary na sfinansowanie tych prac.

4. W poniedziałek nasza parafia będzie obchodziła odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. dr. Tomasz Kalociński, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie nowego krzyża misyjnego. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich parafian i gości.

5. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej, zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.

6. W najbliższą sobotę odbędzie się parafialny festyn nawiązujący do festynów „Andrzejkowych” organizowanych dawniej przez naszą parafię. Najpierw o godz. 16.00 odbędzie się polowa Msza św. przy naszym ośrodku kultury, a następnie rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszam w imieniu swoim oraz Sołectwa Sicienko.

7. W imieniu ks. Macieja, proboszcza parafii w Dąbrówce Nowej zwracam się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu instalacji monitoringu na cmentarzu. Zbiórka za tydzień.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Braterstwo z tym obcym – o bł. Karolu de Foucauld; Różaniec, który żyje – przed beatyfikacją Pauliny Jaricot; Globalna recesja na horyzoncie; Krytyka – jak to robić dobrze?

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Broszury Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii:

Dzieci w wirtualnej sieci - https://www.edukacja-zdrowotna.pl/dzieci-w-wirtualnej-sieci/

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności - https://www.edukacja-zdrowotna.pl/gdy-dziecko-pyta-o-seks/

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na Ukrainie, także złożone na konto bankowe, za pomoc w posprzątaniu i przyozdobieniu naszego kościoła. Cały czas zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję tym, którzy dali świadectwo wiary uczestnicząc w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

3. W poniedziałek będziemy przeżywać dzień spowiedzi wielkopostnej. Przed południem spowiedź od godz. 10.30 do 11.00, a po południu w Goncarzewach od godz. 16.00. w kościele od 16.30 do 17.30. We wtorek na godz. 17.00 zapraszam chętnych do pomocy przy strojeniu kościoła.

5. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii – udam się na Mszę św. krzyżma do bydgoskiej katedry na godz. 10.00. Wieczorem Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, która rozpoczyna Triduum Paschalne, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Po liturgii Gorzkie Żale, a następnie czuwanie i adoracja do godz. 21.00.

6. W Wielki Piątek Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości rozpoczniemy przy kościele o godz. 14.00, a zakończymy przy obelisku Jana Pawła II. Zabierzmy znicze, które złożymy przy obelisku św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Adoracja w ciemnicy, a następnie przy Grobie Pana Jezusa przez cały Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę od godz. 9.00. Adoracja i święcenie potraw wg planu. Podczas święcenia potraw w kościele zostaną zebrane ofiary na cele inwestycyjne parafii.

7. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00, pamiętajmy o przyniesieniu świec. Ta liturgia jest nazywana „świętem świąt” bowiem upamiętnia całą drogę ludzkości od stworzenia do momentu Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W niedzielę Wielkanocną Mszę św. o godz. 7.00 poprzedzi Procesja Eucharystyczna, następna Msza o godz. 11.00. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze święte jak w niedzielę. W Goncarzewach Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.30.

6. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.:

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Adoracja w sobotę przy grobie Pana Jezusa:

godz. 9.00 - 12.00 - adoracja indywidualna
godz. 12.00 - ulice: Czereśniowa, Wiatrakowa, Dębowa, Nakielska, Akacjowa, Kasztanowa, Wierzbowa,
godz. 13.00 - ulice: Bydgoska, Stawowa, Dąbrowiecka, Budy, Ogrodowa, Owocowa, Grabowa, Jaworowa, Klonowa, Wiklinowa,
godz. 14.00 - ulice: Mrotecka, Sportowa, Polna, Porzeczkowa, Nasypowa, Kolejowa, Boczna, Krótka, Jesionowa
godz. 15.00 - Żywy Różaniec Matek i Ojców
Od godz. 16.00 - dla wszystkich.

 

Święcenie potraw wg następującego planu:

godz. 10.00 - Chmielewo przy domu p. Jarzembskich
godz. 10.30 - Smolary u p. Marach
godz. 11.00 - Kasprowo – przy krzyżu
godz. 11.30 - Goncarzewy
godz. 12.00 - Ugoda u p. Łoś
godz. 12.30 - Zawada u p. Kozłowskich
godz. 13.00 - Zawada u p. Krasulak

godz. 14.00, 14.30, 15.00 – w Sicienku w kościele

Przy okazji poświęcenia będą zbierane ofiary na cele inwestycyjne.

 

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii oraz posprzątanie naszego kościoła i za prace porządkowe na terenie przykościelnym. W ciągu tygodnia odmawiamy Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej, zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.

2. Dzisiaj w IV Niedzielę wielkanocną parafia w Białych Błotach p.w. Dobrego Pasterza obchodzi uroczystość odpustową. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim.

3. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych. Zbieramy fanty na loterię, która odbędzie się pod koniec maja podczas Jubileuszowego festynu Andrzejkowego, który odbędzie się w sobotę 21 maja.

4. W przyszły poniedziałek nasza parafia będzie obchodziła odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Już dzisiaj zapraszam, abyśmy zarezerwowali czas, by móc podziękować Panu Bogu za naszego Patrona i prosić o dalszą Jego opiekę. Włączamy się w ogólnopolską nowennę przed uroczystością ku czci naszego Patrona, zachęcam do odmawiania litanii i modlitwy ku czci św. Andrzeja.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Eucharystia – sakrament zaplanowany i zapowiedziany; Pierwsza Komunia Święta inaczej; Krzyż Jezusa kupię; Gazu w naszych domach nie zabraknie; Sztuka obdarowywania;

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Sprawki – wydarzenia po katolicku komentuje Dawid Mysior:

https://www.youtube.com/watch?v=zQIoElebUeE

Czerch Czanel – młodzi ludzie w wesoły sposób mówią o sprawach Kościoła

https://www.youtube.com/channel/UCaBxpgk-hyaKJf86ZF6x9_Q

Heres – Wyrwani z niewoli – muzyka młodych i ciekawe konferencje

https://www.youtube.com/c/WYRWANIZNIEWOLItv/playlists

https://www.youtube.com/watch?v=Xb534F02zIU 

 

1. Dzisiaj składam szczególne podziękowania mieszkańcom Goncarzewa za przygotowanie uroczystości 30-lecia kaplicy. Składam również podziękowanie młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodzicom za godne przeżycie uroczystości. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na Ukrainie, także złożone na konto bankowe, za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Cały czas zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

3. W tym tygodniu w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św., Gorzkie Żale będą po Mszy św. o 11.00.

4. W tym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę (8-9 kwietnia), odbędzie się kolejna edycja drogi krzyżowej na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie początek w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze, zakończenie w sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Najpierw o godz. 23.00 odbędzie się Msza św. a następnie wyjście na trasę około godz. 24.00. Trasa pozostaje ta sama. Rozważania można pobrać na telefon komórkowy z oficjalnej strony EDK. Msza św. w Byszewie będzie o godz. 7.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii: http://www.parafia.sicienko.eu/z-zycia-parafii/edk.html

5. Od poniedziałku rozpoczną się prace remontowe przy południowej ścianie naszej świątyni, otrzymaliśmy na ten etap remontu dotację z Urzędu Marszałkowskiego oraz mamy otrzymać wsparcie od naszej gminy. W tym roku nie będzie malowania kościoła ze względu na brak środków na ten cel.

6. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.:

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

1. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, za skoszenie trawy na terenie przykościelnym, przygotowanie dekoracji na miesiąc maj oraz posprzątanie naszego kościoła. Dziękuję za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych. Od dzisiaj po Mszach św. będziemy odmawiać Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej, zapraszam na nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.

2. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. W środę we wspomnienie św. Floriana będziemy modlić się w intencji strażaków, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy piątek miesiąca przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. i koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych i starszych parafian odwiedzę z posługą sakramentalną. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa.

3. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych. Zbieramy fanty na loterię, która odbędzie się pod koniec maja podczas jubileuszowego festynu Andrzejkowego.

4. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze min.: Kiedy przyjdzie czas na pojednanie; Niesprawiedliwości wojny sprawiedliwej; Miejsce dla Maryi; Praca – rzecz święta; Żeby lepiej spać, trzeba lepiej żyć;

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

6. Odszedł do wieczności śp. Jan Mular z Ugody. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.00. Różaniec za zmarłego będzie w niedzielę o 16.00. Pożegnaliśmy także śp. Jerzego Podgórskiego z Zawady. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie...

 

Proboszcz poleca:

Film „Powołany” - film na czasy ostateczne.

https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM

 

 

1. Jeszcze raz dziękuję za uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, za ofiary złożone z tej okazji, za przyjęcia na posiłkach. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na Ukrainie, także złożone na konto bankowe, za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Cały czas zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

3. W poniedziałek nie będzie Mszy św. w kościele. Msza św. jubileuszowa w 30. rocznicę poświęcenia kaplicy w Goncarzewach. Mszę św. będzie sprawował dawny proboszcz, a obecnie Kanclerz Kurii Biskupiej ks. kan. Grzegorz Nowak. Zapraszam przedstawicieli naszej parafii do uczestnictwa w tej uroczystości. W czwartek młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Dąbrówce Nowej.

4. W tym tygodniu w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian, po 17.00 okazja do spowiedzi świętej, o 17.30 droga krzyżowa, a po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. W następną niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy św. o 8.30.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

Strony internetowe z muzyką i rozważaniami ks. Andrzeja Gieronia:

https://www.youtube.com/watch?v=HhiCX768vOM

https://www.youtube.com/channel/UCRWNlQiynX-d0VjW6o-u0Vg

 

1. Dzisiaj przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy włączyć się w akcję Caritas pod hasłem „Dzień Dobra” składając ofiary do puszki. Składam podziękowania za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, za posprzątanie kościoła oraz inne prace wykonane dla naszej wspólnoty.

2. W poniedziałek na godz. 16.30 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznych. W poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty, a we wtorek przeniesioną uroczystość św. Wojciecha, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie Żywego Różańca oraz Bractwa Szkaplerznego.

4. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. W sobotę o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Młodzież do bierzmowania zapraszam na spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

5. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych. Zbieramy fanty na loterię, która odbędzie się pod koniec maja podczas jubileuszowego festynu Andrzejkowego.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Do najnowszego numeru dołączony jest dodatek „Modlitwa na każdy dzień”.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Odszedł do wieczności śp. Marian Gackowski z Chmielewa. Jego pogrzeb będzie wstępnie w środę o 13.00. Różaniec za zmarłego będzie w kościele w poniedziałek o 17.30, a we wtorek o 18.00. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie.

 

1. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na Ukrainie, także złożone na konto bankowe, za pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Cały czas zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

3. W następną niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy św. o 11.00. Dzieci mogą odbierać książeczki do nabożeństwa. W sobotę po Mszy św. kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. Od dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Gieroń z ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Nauki będą podczas wszystkich Mszy św. aż do środy włącznie. W tym czasie będą się również odbywały rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej: kl. 1-4 od 8.20 do 9.20, a kl. 5-8 od 9.20 do 10.20. W czasie wszystkich Mszy św. zbieramy ofiary jako dar wdzięczności za wygłoszone rekolekcje.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Święte życie na wojnie; Bóg wojny czy Bóg pokoju? Czy można życzyć śmierci Putinowi?

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

https://wpolityce.pl/swiat/590268-ponad-86-proc-rosjan-popiera-inwazje-na-kolejne-kraje

https://www.youtube.com/watch?v=pP8QMImi9x8

https://www.youtube.com/watch?v=hrV57DGOq-E

https://wpolityce.pl/swiat/590497-prof-musial-niemiecka-polityka-jest-w-sumie-zbrodnicza

 

 

Informacje dotyczące pomocy Ukrainie

 

Obecnie przez cały czas dary można przynosić do naszej szkoły w Sicienku, gdzie jest wyznaczony jeden z punktów zbierania rzeczy dla potrzebujących pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Aktualne informacje na temat pomocy Ukrainie można uzyskać na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera Rady Ministrów:

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Aktualne informacje na temat pomocy zawarte na stronie Gminy Sicienko:

https://sicienko.pl/aktualnosc-2532-realna_pomoc_to_wsparcie_dla_uchodzcow.htmlOfiary można przekazywać na następujące konta

(jest ostrzeżenie o przekazywaniu darowizn na niesprawdzone konta czy prowadzone spontanicznie zbiórki)

 

Parafia Greckokatolicka św. Michała Archanioła w Bydgoszczy

PNB Paribas nr konta: 82 1600 1185 1888 3786 8000 0001 dopisek: Pomoc dla Ukrainy

 

Konto parafii w Sicienku: Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział w Sicienku
Nr 95 8142 1046 0000 1537 2000 0001 dopisek: Pomoc dla Ukrainy

 

Obecnie zbieramy środki na zakup samochodu terenowego, który ma służyć niesieniu pomocy potrzebującym na terytorium Ukrainy.

 

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam drogim parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa: Prawdziwej Bożej radości i pokoju, zdrowia, powodzenia we wszelkich dziedzinach życia, spełnienia marzeń i planów. Jednocześnie dziękuję za życzenia z okazji dnia kapłańskiego i świąt wielkanocnych oraz za ofiary z okazji święcenia potraw. Dziękuję również za dary w naturze przekazane z tej okazji.

2. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i wysiłek do przygotowania ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie przejawy dobroci i życzliwości składam szczere: Bóg zapłać.

3. Dzisiaj zbieramy ofiary na uczelnie katolickie naszej diecezji.

4. W piątek ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

5. Proszę o przejrzenie archiwów rodzinnych i udostępnienie zdjęć do jubileuszowego numeru parafialnego pisma „Serce sercu”. Szczególnie proszę o materiały z lat 70-tych.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

 

1. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie te przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy oraz walczących na Ukrainie, także złożone na konto bankowe, za pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkopostnej oraz posprzątanie naszego kościoła. Cały czas zbieramy też ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszach św. na zmianę z Litanią do Krwi Chrystusa, litania będzie również w sobotę. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. Jutro Msza św. w języku łacińskim.

3. W następną niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy św. o 8.30. Dzieci mogą odbierać książeczki do nabożeństwa. W sobotę po Mszy św. kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Gieroń z ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Nauki będą podczas wszystkich Mszy św. aż do środy włącznie. W tym czasie będą się również odbywały rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej: kl. 1-4 od 8.20 do 9.20, a kl. 5-8 od 9.30 do 10.30.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszy numerze min.: Modlimy się i gotujemy zupę; Przestrzeń dla gości i dla nas; Teraz myśleć, co będzie potem; jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

 

Proboszcz poleca:

https://wgospodarce.pl/opinie/108649-polacy-o-kilka-klas-wyzej-niz-niemcy-ale-tego-bledu-nie-popelnijmy

https://wpolityce.pl/polityka/588621-straty-rosyjskie-nie-zatrzymaja-inwazji-oto-dlaczego

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-12/usa-media-polscy-programisci-pomagaja-przelamac-internetowa-cenzure-putina/?ref=kafle

https://1920.in/

https://m.niedziela.pl/artykul/112278/nd/Kapelan-Reaktywacja

https://www.youtube.com/watch?v=RRrpFE-zHC4

 

 

Informacje dotyczące pomocy Ukrainie

 

Obecnie przez cały czas dary można przynosić do naszej szkoły w Sicienku, gdzie jest wyznaczony jeden z punktów zbierania rzeczy dla potrzebujących pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Aktualne informacje na temat pomocy Ukrainie można uzyskać na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera Rady Ministrów:

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Aktualne informacje na temat pomocy zawarte na stronie Gminy Sicienko:

https://sicienko.pl/aktualnosc-2532-realna_pomoc_to_wsparcie_dla_uchodzcow.htmlOfiary można przekazywać na następujące konta

(jest ostrzeżenie o przekazywaniu darowizn na niesprawdzone konta czy prowadzone spontanicznie zbiórki)

 

Parafia Greckokatolicka św. Michała Archanioła w Bydgoszczy

PNB Paribas nr konta: 82 1600 1185 1888 3786 8000 0001 dopisek: Pomoc dla Ukrainy

 

Konto parafii w Sicienku: Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział w Sicienku
Nr 95 8142 1046 0000 1537 2000 0001 dopisek: Pomoc dla Ukrainy

 

Obecnie zbieramy środki na zakup samochodu terenowego, który ma służyć niesieniu pomocy potrzebującym na terytorium Ukrainy.Początek strony