T r a s a   D r o g i   K r z y ż o w e j

"Świętych Męczenników"

na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa się nie odbędzie na tej trasie. Jest możliwość uczestniczenia w podobnym nabożeństwie organizowanym przez parafię św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie. Podaję link do strony parafialnej, gdzie są zamieszczone informacje szczegółowe:

Oczywiście taką drogę krzyżową można przejść samodzielnie i na własną odpowiedzialność, dlatego na naszej stronie pozostaną informacje na jej temat:

Drogę krzyżową na wzór EDK można przeżyć samodzielnie lub w małej grupie (do 10 osób). W przypadku samodzielnego uczestniczenia należy pamiętać o potencjalnych niebezpieczeństwach, np. dzikich zwierzętach (wilki, dziki). Ważne by zachować zasady EDK, które pozwalają przeżyć całą drogę z wiarą i w duchu pokutnym. Można pobrać na komórkę teksty z EDK z dowolnego roku i rozważać przy poszczególnych stacjach: https://www.edk.org.pl/rozwazania

Wskazane jest zapoznanie się z ideą i zasadami przeżywania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na oficjalnej stronie akcji: https://www.edk.org.pl/

Po przekazaniu prośby na adres parafii w Sicienku można otrzymać plik ze śladem GPS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

T r a s a

1 etap - kościół św. Maksymiliana Kolbego - kościół Wniebowstąpienia Pańskiego - 1,7 km

Wychodząc z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego kierujemy się chodnikiem w lewo ul. św. M. Kolbego. Dochodzimy do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego (krzyż przy kościele). (I stacja)

2 etap - kościół Wniebowstąpienia Pańskiego - kamień-drogowskaz na cmentarz - 1,85 km