Celem usprawnienia duszpasterstwa parafii Dąbrówka Nowa, w skład której po zakończeniu wojny w 1945 roku weszły dwa poewangelickie kościoły w Kruszynie i Sicienku, dekretem Prymasa Polski z 1.02.1970 utworzono rektorat przy kościele pomocniczym w Sicienku. Wyznaczone w dekrecie granice nowej parafii obejmują wsie: Sicienko, Sitno, Chmielewo, Smolary, Kasprowo i Ugoda.

Pierwszym rektorem był ks. Lambert Mikołajczak, potem od 31.01.1971 roku ks. Jan Trojanowski. Założone zostały wszystkie księgi parafialne, powołano radę parafialną. Decyzją Urzędu do Spraw Wyznań z 31.08.1972 roku zatwierdzona została nowa parafia w Sicienku. Z dniem 10.09.1972 roku wchodzi oficjalnie w życie dekret ustanawiający parafię Sicienko podpisany przez Arcybiskupa Metropolitę Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Księgi metrykalne:

• Księga ochrzczonych od 1970 r.

• Księga małżeństw od 1970 r.

• Księga zmarłych od 1970 r.

Kościół w Sicienku został zbudowany w 1887 roku jako świątynia ewangelicka, neogotycki, murowany z cegły. Jest kościołem jednonawowym z dużym chórem przy głównym wejściu do kościoła. Dwa ołtarze boczne, z lewej strony – ku czci patrona parafii św. Andrzeja Boboli; z prawej strony obraz Matki Bożej. Wejście do zakrystii i zakrystia z prawej strony prezbiterium. W świątyni są dwa rzędy ławek drewnianych, które mogą pomieścić ok. 200 osób. Wejście od strony południowej przerobione jest na kruchtę boczną. Nad głównym wejściem do kościoła góruje 50 metrowa wieża kościoła. W wieży umieszczony jest dzwon pochodzący z 1873 roku. Przy kościele położona jest plebania. Pierwszy proboszcz mieszkał w wynajmowanym pokoju. Drugi proboszcz – ks. Jan Trojanowski zaadoptował wieżę kościoła na mieszkanie, a kolejny – ks. Stanisław Wenerski podjął prace nad budową plebani, którą ukończył ks. Józef Półtorak w 1977 roku.

Aktualnie parafia w Sicienku obejmuje swym zasięgiem następujące miejscowości: Sicienko, Sitno, Ugodę, Zawadę, Goncarzewy, Kasprowo, Smolary, Chmielewo oraz Piotrkówko wybudowania i Wojnowo wybudowania. Liczba parafian obecnie wynosi ponad 1330.

Powołania z parafii w Sicienku:

1. o. Zbigniew Kubacki TJ – pochodzi z Goncarzewa, swoją Mszę św. prymicyjną odprawił 30.06.1991 roku. Obecnie ks. Zbigniew posiadając tytuł profesora doktora habilitowanego jest wykładowcą Akademii Katolickiej w Warszawie (Collegium Bobolanum).

2. o. Marek Karczewski CSSp – pochodził z Sicienka. Święcenia kapłańskie przyjął 2.02.1987 roku w Bydgoszczy. Pełnił liczne funkcje w zgromadzeniu Misjonarzy Ducha Św.. Zmarł po krótkiej, ale ciężkiej chorobie 21.10.2018 roku.

3. Siostra zakonna