piątek, 13 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 31 Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 06:40

1. Dziękuję za ofiary składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Dziękuję za ofiarowane kwiaty.

2. W poniedziałek po Mszy św. różaniec z modlitwą za zmarłych, a o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z zapowiedzią w piątek udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną. Za tydzień druga niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele remontowe. Za tydzień będziemy też przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (Sudan Południowy) – będziemy zbierać z tej okazji ofiary do puszki.

3. W niedzielę na Mszy o 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone różańce.

4. Od poniedziałku rozpoczną się prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni.

5. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne. Wymienianki roczne można składać przez cały listopad. Przypominam też, że do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Rodziny chcące jeszcze przyjąć Matkę Bożą mogą odebrać obraz z zakrystii.

7. Dziękuję za przyniesione elektrośmieci. Przypominam, że dochód z ich przetworzenia przeznaczany jest na cele misyjne.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Źródła wielkiego cierpienia; Irkuck: praktyczny ekumenizm; Zawód: kobieta na pełnym etacie; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

Proboszcz poleca:

Co to jest odpust i jak go uzyskać?

3 – 10 listopada 2019

Krzysztof Kardach

Msza św. w intencji mieszkańców sołectwa Sicienko

Stefan Bojakowski – od Doroty, Henryka i Huberta Szychowskich