piątek, 13 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1269047

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 30 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
środa, 30 października 2019 17:20

 

 

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła. Dziękuję za ofiary składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Składam również podziękowanie za posprzątanie kościoła oraz prace wykonane wokół naszej świątyni. Młodzież ze szkolnego koła Caritas zebrała 239 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. Różaniec jeszcze w poniedziałek, środę i czwartek. W środę łącznie z modlitwą różańcową nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. W przyszłą niedzielę pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

3. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież do bierzmowania z wszyskich klas.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę oraz na cmentarzu w Dąbrówce Nowej, poprzedzona procesją żałobną o godz. 12.30. Msza święta z procesją żałobną na cmentarzu w Samsiecznie jest o godz. 13.00, a w Ślesinie Msza św. w kościele o godz. 11.00, a następnie procesja żałobna na cmentarzu o 12.30. Różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie 2 i 4 listopada – wymienianki można składać po Mszy świętej w biurze parafialnym. Natomiast wymienianki roczne, które będą przed Mszami św. jak dotąd, w pierwszą niedzielę miesiąca, można składać do końca listopada, zaznaczając godzinę Mszy św. Jest to również pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o 8.30. Do chorych i starszych udam się w następnym tygodniu. W piątek nie obowiązuje post.

5. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Można odebrać obraz Matki Bożej z zakrystii.

7. Elektrośmieci można składać jeszcze do jutra.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

27 października – 3 listopada 2019

 

 

Niedziela

27.10

8.30

Wacław Parzonko – 18. roczn. śmierci, Urszula Kurdziel – z okazji imienin, Zygfryd Nowicki – 5. roczn. śmierci, Wiesław Nowicki – z okazji urodzin

11.00

Agnieszka Aksan, Wiesław Lemanczyk

Poniedziałek

28.10

18.00

Stefan Bojakowski – od Adriana i Julii

Wtorek

29.10

8.30

Marian i Bogdan (43. roczn. śmierci)

Środa

30.10

18.00

o. Marek Karczewski – 1. roczn. śmierci

 

Czwartek

31.10

18.00

Rozalia (14. roczn. śmierci) i Antoni (37. roczn. śmierci) Łoś

Piątek

1.11

8.30

Pelagia (28. roczn. śmierci), Leon, Genowefa i Leonard Wawrzyniak

11.00

Zofia i Leon Skobel, dziadkowie z obojga stron, Maria i Józef Skobel oraz zmarli z rodziny Stolarskich i Radzikowskich

Sobota

2.11

16.30

Goncarzewy

Joanna Bogusz – od męża i dzieci

18.00

Kazimierz Łoś – od sąsiada

Niedziela

3.11

8.30

Krzysztof Kardach

11.00

Msza św. w intencji mieszkańców sołectwa Sicienko

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


Poprawiony: środa, 30 października 2019 17:22