środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela Zwykła Drukuj Email
piątek, 13 września 2019 19:54

Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw.”

(Ps 119, 135)

1. Dzisiaj w naszej katedrze odbywa się odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – głównej Patronki naszej diecezji. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe naszej parafii oraz modlimy się za dobrodziejów i darczyńców.

2. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, a po Mszy św. spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień po Mszach świętych odmówimy litanię do św. Andrzeja Bboli.

3. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, włączymy się w ogólnopolską akcję „Polska pod krzyżem”, która odbywać się będzie na lotnisku we Włocławku. Zapraszam wszystkich, którzy chcą zamanifestować swoją cześć wobec krzyża, znaku naszego zbawienia. Zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym obok naszego kościoła o godz. 20.00 na nabożeństwie modlitewnym. Proszę przygotować się na każdą pogodę, zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa, różance oraz znicze. Strona internetowa wydarzenia: https://www.polskapodkrzyzem.pl/#start

4. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tym czasie Matka Boża w swym wizerunku nawiedza ul. Kolejową w Sicienku.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: ; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

8 – 15 września 2019

Henryk i Marian Bryl – 6. i 7. roczn. śmierci

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory