środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Drukuj Email
poniedziałek, 10 czerwca 2019 05:59

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.”

(J 16,7.13)

1. Składam podziękowania za ofiary na cele inwestycyjne złożone dzisiaj na tacę. Na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy w zeszłą niedzielę 60 złotych. Dzieci pierwszokomunijne na pomoc dzieciom na misjach ofiarowały 360 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Dziękuję również za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św.

3. W poniedziałek II Święto Zesłania Ducha Św. – Święto NMP Matki Kościoła - Msza św. w języku łacińskim, a o godz. 19.00 spotkanie chórku Boże Echo. W środę po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek święto bł. Michała Kozala – patrona naszej diecezji. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas Komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej.

4. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Zgłoszenie obejmuje dzieci, które pójdą do II i III klasy, a młodzież, która będzie uczęszczać do kl. VII i VIII. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców razem ze swoimi dziećmi. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: ; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sicienku przy ul. Nakielskiej. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

7. W miniony wtorek podpisałem w Toruniu umowę na dotację na dalszą część remontu murów naszej świątyni. Prace są planowane pod koniec lipca.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

Proboszcz poleca:

Artykuły i filmy dotyczące pedofilii w Kościele:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

9 – 16 czerwca 2019

Zesłanie Ducha Św.

Jerzy Kosakowski – 20. roczn. smierci i rodzice z ob. stron

Stanisława, Ignacy (42. rocznica śmierci), Renata i Józef

Ryszard Kątnik – 3. roczn. śmierci

Zofia Szreder – 7. roczn. śmierci oraz Bronisław i Adam

W intencji kapłanów pracujących w naszej diecezji

Krystyna Buda – 10. roczn. śmierci i zmarli z rodziny

Łucjan Łassa – 21. roczn. śmierci, Irena i Leszek – z okazji imienin oraz dziadkowie z obojga stron