sobota, 18 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1280026

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
środa, 22 maja 2019 06:50

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,

tak jak Ja was umiłowałem”

(J 13, 34a)

1. Dziękuję za pomoc w porządkach wokół naszego kościoła i w przygotowaniach do odpustu parafialnego: za posprzątanie plebanii i terenu wokół kościoła oraz samego kościoła, za przygotowanie poczęstunku dla księży na plebanii. Dziękuję za ofiarowane kwiaty i ich ułożenie oraz za wszelkie zaangażowanie i troskę. Składam również podziękowania wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Bóg zapłać. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na nadchodzącą uroczystość.

2. Wczoraj obchodziliśmy 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na remont spalonego kościoła w Gołańczy.

3. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30 odbędą się kolejne próby przed przyjęciem I Komunii św. dzieci.

4. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku Boże Echo. W środę podczas nabożeństwa majowego odmówimy modlitwę rzymską. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Spowiedź dzieci przed przyjęciem I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 9.30. Proszę, aby rodzice w miarę możliwości spowiadali się w ciągu tygodnia. Przyjecie przez dzieci I Komunii św. będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy św. o godz. 10.00. Dlatego ostatnia Msza św. będzie o godz. 12.00. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 22-26 lipca w godzinach 9.00-15.00. Dziękuję Pani Dyrektor za podjęcie kierownictwa półkolonii. Zapisów można dokonywać w szkole bezpośrednio u p. Syrockiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Rodzice pokrywają część kosztów wypoczynku dzieci.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Rewolucja Vaniera; Bóg dla każdego – Komunia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną; Komunia z kobiecej ręki; Siła porażki; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sitnie. Następnie obraz powędruje do Kasprowa.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 

Proboszcz poleca:

Artykuły i filmy o Marii Simmie – austriackiej mistyczce:

https://adonai.pl/wiecznosc/?id=8

https://egzorcyzmy.katolik.pl/maria-simma-moje-przezycia-z-duszami-czysccowymi/

https://www.youtube.com/watch?v=RNQj-xve8oI

 

 

 

 

I N T E N C J E   M S Z A L N E

 

19 – 26 maja 2019

 

 

 

Niedziela

19.05

8.30

Barbara i Henryk Niemczewscy – w rocznice śmierci

11.00

Wanda Kaus – od wnuka Damiana z rodziną

Poniedziałek

20.05

18.00

Za parafian żywych i zmarłych

Wtorek

21.05

8.30

 

Środa

22.05

18.00

Anna, Jan i Gabriela Ziółkowscy, Izydor i Krystyna Zielińscy

 

Czwartek

23.05

8.30

W intencji kapłanów przeżywających w tym czasie rocznice święceń, a szczególnie ks. Proboszcza

Piątek

24.05

18.00

Z prośbą o wieczny spokój i Miłosierdzie Boże dla rodziców Agaty i Mariana Demyda z okazji 19. i 13. roczn. śmierci

Sobota

25.05

16.30

Goncarzewy

Henryka Zasada – 13. roczn. śmierci i z okazji dnia matki oraz śp. rodzice

18.00

Jan i Waleria – w roczn. śmierci, Łukasz i Staś

Niedziela

26.05

8.30

Helena i Marian Ostrowscy – w rocznice śmierci

10.00

Uroczystość I Komunii Świętej

12.00

Witold Balcerek – 1. rocznica śmierci

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 06:53