niedziela, 26 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2019 18:34

Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie;

już nie jestem godzien nazywać się twoim synem:”

(Łk 15, 18b-19a)

1. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za piękne kwiaty posadzone przed kościołem. W kaplicy można jeszcze odbierać filmy DVD z peregrynacji w naszej parafii.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach), a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W pierwszy piątek miesiąca od 9.00 udam się do chorych i starszych parafian, od 17.00 okazja do spowiedzi świętej, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – przed Mszami św. pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

3. Przypominam, że przez cały Wielki Post zbieramy ofiary do puszki na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. W czasie Gorzkich Żali zbieramy tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 11.00. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

5. Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona 12 kwietnia Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Trasa nie będzie widoczna na oficjalnej stronie EDK. (informacje można uzyskać pod numerem telefonu 793 857 190 lub otrzymać opis trasy i ślad GPS pisząc na adres parafii: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

7. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tej chwili dokonuje się ono w Goncarzewie. Następnie obraz zostanie przekazany do Ugody.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E    M S Z A L N E

31 marca – 7 kwietnia 2019

Henryk Grajczyk, Halina i Teodor Skrzeszewscy oraz zmarli z rodziny z obojga stron

Irena i Tadeusz Kochańscy oraz zmarli z rodziny