piątek, 13 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1269088

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
środa, 20 lutego 2019 22:18

 

 

[...] Szymon odpowiedział: "Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy.

Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci".

(Łk 5, 5)1. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. Natomiast do puszki przez najbliższy czas będziemy zbierać ofiary na przygotowanie kościoła do nawiedzenia. Na pomoc zakonom kontemplacyjnym zebraliśmy w zeszłą niedzielę 90 zł. Dziękuję za dotychczasowe prace przygotowawcze do nawiedzenia, a także za posprzątanie kościoła.

2. W poniedziałek Msza św. łacińska, a o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Następna niedziela jest drugą w miesiącu – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. W niedzielę za tydzień po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja.

3. W tym tygodniu zostanie wykonana rama do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do nawiedzenia. We wtorek o 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie zespołu przygotowującego naszą parafię do nawiedzenia. Proszę o uporządkowanie i przyozdobienie terenu wokół krzyży i figur na terenie parafii, przygotowanie dekoracji na trasie przejazdu samochodu-kaplicy z obrazem Matki Bożej, ale również wszystkich domów. Tych, którzy nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, proszę, aby bardziej włączyli się w uporządkowanie i przyozdobienie centrum naszej miejscowości. Wokół kościoła te prace przeprowadzimy w najbliższą sobotę od godz. 10.00. Dziękuję za zaproszenie na obiady w czasie misji – są jeszcze wolne terminy.

5. W kaplicy pod chórem zaraz po Mszy św. można nabyć materiały do ozdobienia domów na nawiedzenie.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Czy dziecko bez chrztu będzie zbawione? Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

9. Wczoraj odbyła się w naszym kościele Msza św. pogrzebowa śp. Kazimierza Komendarka zamieszkałego w Nowej Rudzie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie...


 

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 22:20