piątek, 13 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1269034

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Św. Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 24 maja 2015 08:54

”Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: "Panem jest Jezus"”

(1 Kor 12, 3b)

 

 

 1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, za pomoc w przygotowaniu parafii na uroczystość odpustową, przede wszystkim Wam, za liczny udział, za wspólną modlitwę. Niech najlepszą nagrodą będą łaski wyproszone za wstawiennictwem naszego patrona – św. Andrzeja.

 2. Dziękuję za ofiary na pomoc ofiarom trzęsień ziemi w Nepalu. Zebraliśmy 240 zł. Te ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem naszego Caritasu.

 3. Od jutra zaczną się nareszcie prace remontowe. Najpierw zostanie odnowiony dach nad zakrystią. Zgodnie z wymaganiami konserwatora będzie on pokryty starą dachówką wyczyszczoną i zakonserwowaną.

 4. Dziękuję osobom, które włączyły się w trud zbierania ofiar na remont dachu naszego kościoła. Uradziliśmy, że zostanie zawiązany komitet, który będzie patronował zbiórce publicznej, do każdej rodziny dotrze deklaracja wraz z pismem przedstawiającym cel akcji. Przy wyjściu z kościoła będzie można jeszcze odebrać deklaracje. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o 18.00. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę w kościele, którą będą zbierać panowie radni.

 5. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel zbierania elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczany na cele misyjne. W Sicienku przygotowaliśmy 4 palety ze starym sprzętem i 1 w Goncarzewie. Dziękuję za pomoc szczególnie panom: Klusce, Demydzie i Maławemu, a także Panu Wójtowi i dyrekcji Zakładu Komunalnego za użyczenie miejsca na zgromadzenie wszystkich przedmiotów. Przypominam, że punkt odbioru elektrośmieci jest cały czas czynny w Wojnowie.

 6. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – czyli II święto Zesłania Ducha św. Zapraszam do wspólnej modlitwy. O godz. 19.00 jak zwykle zapraszam na próbę młodzieżowej scholi parafialnej.

 7. W środę zapraszam na Mszę św., a następnie na nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam do uczczenia naszego Zbawiciela oraz modlitwy o powołania. Tego dnia Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 18.00.

 9. W środę, czwartek i piątek o godz. 16.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały próby przed uroczystością. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.

 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To również dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dlatego zmianie ulega porządek Mszy św.: godz. 8.30, 10.00 – I Komunia św. i 12.00 – ostatnia Msza św. Przypominam, że za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 11. Zbiórka ministrantów odbędzie się jak zwykle w sobotę o godz. 9.30.

 12. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Są tam również foldery dla tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami na Światowych Dniach Młodzieży.

 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Mama nie zawsze taka sama – o rodzinach zastępczych; Jak być dobrą matką? Duch św. - Duch jedności i różnorodności; O fascynacji radykalnym islamem; O parafialnych przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży; Czy syryjscy chrześcijanie zamieszkają w Polsce? Dla rodziców: O współpracujących rodzicach; O poczuciu własnej skuteczności; Co to jest grafen i do czego się przyda?; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

 14. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego.

 15. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 16. Dziękuję za wszelką pomoc, szczególnie przy sprzątaniu kościoła oraz za złożone ofiary.

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

24 – 31 maja 2015

 

 

Niedziela

24.05

8.30

Salomea (6 roczn. śm.) i Stanisław (30 roczn. śm.) Kowalczykowie

11.00

Rez.

Poniedziałek

25.05

18.00

Zbigniew Czechowicz

Wtorek

26.05

8.30

Aniela i Leonard

Środa

27.05

18.00

Józef Suś – od Koła Gospodyń Wiejskich z Ugody oraz Bolesława Suś – z okazji 90. roczn. urodzin oraz Dnia Matki

Czwartek

28.05

18.00

Za Parafian żywych i zmarłych

Piątek

29.05

18.00

Stefania i Stanisław Kędzierscy – intencja imieninowo - urodzinowa

Sobota

30.05

18.00

Leszek Włoch i Tadeusz Erdmann

19.00

Goncarzewy

Genowefa Szella – od córki Jadwigi

Niedziela

31.05

8.30

Irena Łassa – od chrześniaczki z mężem

10.00

I Komunia św. - w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Stołu Pańskiego oraz ich rodzin

12.00

Marian Ostrowski – 15 roczn. śmierci

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: niedziela, 24 maja 2015 08:58