sobota, 18 stycznia 2020

Statystyka

Odsłon : 1280006

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Gazetka parafialna "SERCE SERCU" Drukuj Email
Wpisany przez ks. Zbigniew Zabiszak   
niedziela, 08 października 2006 01:00
Gazetka parafialna "Serce sercu" - czy jeszcze ją pamiętamy?

W latach 1994-1997 wydawano w naszej parafii sicieńskiej gazetkę parafialną "Serce sercu". Zrodziła się ona z inicjatywy obecnego wówczas proboszcza ks. Ryszarda Kuchty.
Oto strona tytułowa pierwszego wydania i słowa skierowane do Czytelników przez redakcję gazetki w której skład wchodzili: ks. Ryszard Kuchta, Maria Weyna, Maria Ostrowska, Danuta Dutkiewicz, Tomasz Szwajca, Joanna Maławy, Katarzyna Pietrzak, Marcin i Mirella Włoch, Kamil i Magdalena Drojma.
Gazetka poruszała ważne tematy i wydarzenia z życia parafii, co w dużym stopniu integrowało naszą wspólnotę parafialną. Na uwagę zasługiwały ciekawe wywiady z najstarszymi parafianami, które przeprowadzał ks. Ryszard Kuchta.
Dużym zainteresowaniem czytelników cieszyły się kąciki pt. "Z naszej ziemskiej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana" oraz "Rocznice ślubów w naszej parafii", które sięgały pamięcią wstecz od lat powojennych do czasów aktualnych. Te szpalty gazetki przyczyniły się w ogromnej mierze zachowaniu pamięci o naszych parafianach.
Ciekawe były świadectwa czytelników a także tematy religijne i tematy o charakterze wychowawczym. Dla dzieci były rebusy, krzyżówki i żarciki.
Ostatni numer gazetki parafialnej ukazał się w sierpniu 1997r wraz z odejściem proboszcza do innej parafii. Ponowne próby wznowienia numeru z przyczyn finansowych nie powiodły się.
Po kilkuletniej przerwie powstał pomysł wznowienia naszego pisma wykorzystując współczesne media. Co Wy na to drodzy parafianie? Prosimy o wypowiedzi na naszej stronie internetowej (patrz sonda po lewej stronie). Wszystkich zapraszamy do zapoznania się z archiwalnym wydaniem pierwszego numeru gazetki "Serce sercu".
Poprawiony: niedziela, 08 października 2006 13:57